• Energetyka wiatrowa: pojedyncze wiatraki i farmy wiatrowe

  • Fotowoltaika:
    instalacje i farmy fotowoltaiczne

  • E-mobilność

  • Efektywne instalacje biogazowe na odpady rolnicze, oszczędzające wodę i produkujące nawóz

  • Magazyny energii

  • Rozwiązania hybrydowe: instalacje produkujące i magazynujące energię

  • Klastry energii

O firmie

WestWind ENERGY w Polsce jest grupą kapitałową, w skład której wchodzi kilkadziesiąt spółek w tym między innymi WestWind ENERGY Polska Sp. z o.o., WestWind Solar Sp. z o.o. oraz spółka WestWind Biogaz Sp. z o.o.

Udziałowcem i mentorem merytorycznym grupy w Polsce jest WestWind ENERGY GmbH. WestWind ENERGY GmbH to firma założona w 1998 roku, która działa w branży odnawialnych źródeł energii, głównie energetyki wiatrowej. Grupa zatrudnia bezpośrednio ponad 60 osób a współpracowników pracujących na rzecz WestWind ENERGY GmbH i spółek powiązanych jest ponad 50 osób. Firma obsługuje 50 parków wiatrowych (178 turbin), o mocy ponad 360MW, które sama zaprojektowała i wybudowała.  Dziś WestWind ENERGY GmbH jest jednym z największych dostawców usług full-service wśród niemieckich biur projektowych w energetyce wiatrowej na lądzie. Łączna suma zainwestowanych środków finansowych przekracza kwotę 500 MLN EUR.

W Polsce od 2009 roku WestWind ENERGY Polska Sp. z o.o. rozwija projekty energetyki wiatrowej, słonecznej oraz biogazowni rolniczych. W 2017 roku grupa rozpoczęła pierwsze realizacje projektów badawczych związanych z wykorzystaniem magazynów dużej mocy, dedykowanych dla przemysłu oraz operatorów systemów dystrybucyjnych. Wierzymy w potencjał branży OZE w Polsce i aspirujemy do bycia jednym z wiodących podmiotów realizujących politykę rozwijania przyjaznych dla środowiska i ludzi, odnawialnych źródeł energii, prezentując przy tym najwyższy poziom profesjonalizmu, bogate doświadczenie, sprawdzony zespół ludzi oraz szeroki zakres serwisu, związany z branżą energetyczną. Obecnie firma w Polsce zatrudnia kilkadziesiąt osób i współpracuje z liczną grupą ekspertów dziedzinowych, jednostek badawczych oraz firmami wykonawczymi.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.