• Energetyka wiatrowa: pojedyncze wiatraki i farmy wiatrowe

  • Fotowoltaika:
    instalacje i farmy fotowoltaiczne

  • E-mobilność

  • Efektywne instalacje biogazowe na odpady rolnicze, oszczędzające wodę i produkujące nawóz

  • Magazyny energii

  • Rozwiązania hybrydowe: instalacje produkujące i magazynujące energię

  • Klastry energii

Magazyny energii

Odnawialne źródła energii takie jak wiatr i słońce należą do grupy źródeł niestabilnych. Trudne jest zatem ich efektywne wykorzystanie zarówno dla potrzeb domowych ale przede wszystkim w przemyśle i przez operatorów sieci dystrybucyjnych. Przemysłowe użycie energii z instalacji OZE wymaga zapewnienia stabilności dostaw w odniesieniu do zmiennego zapotrzebowania. Stąd tak istotnym jest możliwość przechowywania energii.

WestWind Energy oferuje swoim klientom sprawdzone rozwiązania w postaci przydomowych i przemysłowych magazynów energii. Są to rozwiązania bazujące na ogniwach litowo-jonowych, wyposażonych w nowatorską technologię optymalizacji pracy, która jest konfigurowana pod potrzeby układu. Magazyny mogą pracować w układach niskiego i średniego napięcia. Oferujemy rozwiązania od niewielkich magazynów przydomowych (od 4kW), przez magazyny dla firm czy instalacji OZE po rozwiązania przemysłowe (od kilkudziesięciu do kilkuset kW) i dla  operatorów energetycznych tj. pow. 1MW mocy.

Magazyny dla instalacji OZE oraz przemysłowe są wykonane w technologii kontenerowej, co pozwala na obniżenie kosztów inwestycyjnych, a także możliwość transportu magazynu w momencie, gdy jest to konieczne. Magazyny wyposażone są w kompletne układy falowników i automatyki pozwalającej na płynną pracę w układzie.

Dodatkowo oferujemy systemy zarządzania magazynami, które skutecznie współpracują zarówno z instalacjami OZE, układem odbiorników jak i siecią energetyczną. Na bazie opracowanych i przyjętych strategii, system umożliwia optymalizację pracy magazynu. Strategie te mogą polegać na maksymalizacji wykorzystania energii, zapewnieniu bezpieczeństwa (w momentach zaniku energii w sieci), zapewnieniu odpowiedniej mocy w określonych czasookresach, stabilizacji parametrów energii i obniżeniu kosztów.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.