• Elektromobilność

  • Magazyny Energii

  • Fotowoltaika

  • Energetyka wiatrowa

  • Efektywne instalacje biogazowe na odpady rolnicze, oszczędzające wodę i produkujące nawóz

  • Rozwiązania hybrydowe: instalacje produkujące i magazynujące energię

  • Klastry energii

Pompy ciepła

Pompy ciepła c.w.u. to wszechstronne urządzenia do przygotowania ciepłej wody. Wykorzystują do tego celu energię cieplną z powietrza, co stanowi większość energii potrzebnej do pracy. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania ciepłej wody. Urządzenia doskonale sprawdzają się jako samodzielny bądź uzupełniający system przygotowania ciepłej wody.

Działają  już przy temperaturze powietrza sięgającej -7°C i potrafią pokryć od 70 do 100% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Jednocześnie zapewniają jej podgrzanie do +60°C, wykorzystując do tego jedynie własną pracę, bez konieczności  używania grzałek elektrycznych. Ponadto pompy ciepła są doskonałą alternatywą dla kolektorów słonecznych, gdyż w przeciwieństwie do nich, nie są uzależnione od warunków atmosferycznych. 

Pompy ciepła DHW 300 + i DHW 300 D+ wyposażone są w zintegrowaną wężownicę grzewczą (pow. 1 m2), dlatego też są one bardzo elastyczne w zastosowaniu. Umożliwiają one np. podłączenie zasobnika pompy ciepła do zewnętrznego kotła, kominka z płaszczem wodnym lub instalacji solarnej i w ten sposób wykorzystanie dodatkowego źródła ciepła. Uniwersalne podłączenie przewodu powietrza, wydajny wentylator oraz seryjne krówce powietrza, umożliwiają indywidualne podłączenie doprowadzenia powietrza, zapewniając swobodę wyboru miejsca montażu.

Za pomocą systemu przewodów możliwe jest również wykorzystywanie ciepła z powietrza oraz wykorzystanie dodatkowych funkcji bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jak np. osuszanie lub schładzanie powietrza.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.